KONST / Litografier / Färglitografi 13272513
nr 1327 2513
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 30/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 18 maj 2020
kl 19:43:01
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt